Sportovně relaxační víkend v Bystřici pod Perštejnem

O krok zpět

06. 10. 2011

Sportovně relaxační víkend v Bystřici pod Perštejnem

Sportovně relaxační víkend v Bystřici nad Pernštejnem 14.-16.10.2011 si nesl v názvu voňavé motto hlavních partnerů - společností Douwe Egberts a Pickwick

„Doušky kávy a čaje, zpestří nám dny sportovního ráje „

Víkend 14.-16.října mělo mnoho žen zapsán červenou tužkou v kalendáři už od jara. Paní Zita Svobodová s týmem lektorů a hostů vše pečlivě připravovala a ladila ve značném časovém předstihu. Myslíte si, že se dá objednat počasí? Nedá. Ale nebe se zřejmě rozhodlo odměnit celý tým za systematickou profesionální přípravu a poslalo všem nadšencům do Bystřice poslední letošní sluníčkové paprsky.

Nejen slunné podzimní dny lámaly (teplotní) rekordy. Rekordní byl i počet žen, které do Bystřice přijely. Poslední číslice na prezenční listině se nebezpečně blížily finální dvoustovce. Není divu, že obsazeny byly veškeré ubytovací prostory , jaké kdy v Bystřici existovaly: Sporthotel, penzion Hotelovka i Domov mládeže.

Nejen z Moravy a z Brna, ale ze všech koutů republiky, z Prahy, Ostravy, Litomyšle i jižních Čech a Bratislavy, přijela děvčata plna nadšení odhodlání si víkend užít. Nekorunovanou královnou parketu se opět stala naše nejzdatnější cvičenka Vlastička, která je až z dalekého Frýdku -Místku. Ve věku 58 let, který by jí nikdo nehádal, nevynechala v průběhu víkendu jednou lekci a to cvičila v plném nasazení.

Nezbytné páteční přivítání, dárky a nutná rezervace na aquaerobic, stepy, masáže, kosmetiku a pak už hurá do haly. Následovalo krátké představení stálic týmu – Simony Vlachové, Magdy Mifkové, Ivany Sotolářové a Aleny Malachové a sportovní víkend dostal zelenou.

Dynamickou zumbou odstartovala energická Ivana. Po slibném rozjezdu hala nadšeně přivítala prvního hosta, oblíbenou plzeňskou lektorku Zuzku Švíkovou. Její skvostný dance aerobic strhnul do víru tance všechny bez výjimky. Euforie z pohybu a dobré nálady smazala z tváří žen poslední stopy starostí a únavy. Byl jen Dance a byl tady a teď.

Srdce tepala ve vysokých frekvencích a Zuzčina pokračovací posilovací lekce to skvěle zúročila. Pro mnohé překvapení, pro návštěvníky celodenních akcí v Podolí již známé posilování s netradiční pomůckou, tedy ručníkem, bylo vítaným bonbónkem pro znalce. Závěrečný port de bras pohladil a zklidnil.

Večerka ? To v žádném případě! Raději ještě na bowling a na kávičku s kamarádkou do místního baru, vždyť proto jsme přijeli na víkend, abychom si našli i chvilku i pro své přátele a blízké.

 

Sobotní ranní rozbřesk a nezbytné sluníčko přilákalo téměř všechny na ranní fitness yogu i aerobic před snídaní. Hala se nebezpečně zaplnila a hrozilo, že se bude cvičit i venku. Děvčata to vzala opravdu vážně.

Poté následoval další oblíbený host. Milan Ondruš přivezl z Bratislavy house moves. Kdo neznal, poznal a nezapomene, byl to nehynoucí zážitek. Milanovo pojetí pohybu bylo a je vždy nenásilně hravé, pohodové a zábavné, není divu, že rozzářilo oči i srdce všech žen a cvičení jim šlo samo.

Body work byl druhý chod. Horké novinky v posilování a řada zajímavých kombinací byla vítanou inspirací pro mnohé z nás.

Zumba je stále „trendy“ a proto jsme pozvali hosta z Brna, Hanku Bubníkovou. Ženy ji znají z pravidelných lekcí v Podolí a těšily se na ní. Ty, které ji neznaly, byli velmi příjemně překvapeny její živelností a spontaneitou. Není divu, že v minulosti hravě zvládla i zimní kondiční přípravu ligového týmu fotbalistů Zbrojovky. Hanka předvedla široké spektrum toho nejlepšího, co zumba umí.

Miláčkem žen i akcí je Petr Dostál z Prahy. Dává svými lekcemi zabrat, ale ženy tají pod jeho úsměvem a lehkostí jeho kopu do výše hlavy, který by mu i Chuck Noris mohl závidět. Ženy jedou s Petrem celou dobu s chutí a na plno, dvě hodiny aerobic dynamic kickbox a cardio body. Ohlasy po skončení zněly ve stylu – „ A bude příště zase Petr?“ – no to přece hovoří za vše.

Celý sobotní den lemovaly halu prezentační stánky partnerů akce, kteří přijely se svojí nabídkou produktů, hodnotnými dárky do tomboly i ochutnávkami. Nepochybně a tradičně obohatili celý víkend, který by si bez jejich účasti ženy již nedokázaly představit..

Hlavním partnerem akce byla značka Pickwick a Douwe Egberts. Svými doušky kávy a čaje všem ženám zpestřily náročné dny sportovního ráje. Věnovali ženám novinky z řad čajů, kávu Douwe Egberts a do tomboly velmi krásné a hodnotné dárkové sady čajů Pickwick.

Jedním z dalších hlavních partnerů byla společnost BIODERMA. Každá účastnice dostala velmi hodnotný dárek a to micelární pleťovou vodu.

Další novinkou byl prezentační stánek značky RIA a BELL. Stal se pro ženy velmi vítanou příležitostí seznámit se s nabídkou produktů kosmetiky i intimní hygieny a sklidil velký ohlas. Každá žena rovněž obdržela produkt této značky jako pozornost partnera.

V oblasti péče o zdraví přispěla svými hodnotnými produkty pro každou účastnici a dárky do tomboly včetně možnosti poradenství i společnost AKUNA, dále Moje Ambulance nabídkou on line zdravotnictví a společnost FARMAX , která každé ženě věnovala své již známé a oblíbené doplňky stravy.

Líčení opět bylo v režii MARY KAY již s nabídkou vánočních balíčků. Kadeřnické služby zajišťoval TX salon Brno a přípravky pro ženy značka Loreal.

Nechybělo doplnění energie tyčinky BIG CORNY, ochutnávky a prodej zdravé výživy Racio, bio produktů společnosti Fair Traide a opět Bio káva a jarmak bio produktů jediné certifikované bio restaurace REBIO Brno.

Po celou dobu akce zajišťoval pitný režim iontový nápoji a ochutnávkou tyčinek náš partner INKOSPOR.

Chutné shaky, koktejly, ledovou kávu a čaje opět míchali naši barmani.

Prodej sportovního oblečení  značek Litex, Draps, Feel joy, ponožky z Moravského krasu Mipon, spodní prádlo LUFI a oblečení na Zumbu,byly již tradičně očekávanou a oblíbenou součástí akce.

Poděkování patří i dalším partnerům, kteří nebyly přítomni fyzicky, ale věnovali ženám své produkty. Jmenujme alespoň společnosti Dr. Oetker za Krtkův dort s jahodami, Giga sport za sportovní dárky do tomboly.

Po chutné večeři následovala vláčná hodina vlnění a zábavy s Magdou při břišních tancích. Typické penízkové šátky a další„ cinkrlátka „ vykouzlila rázem atmosféru pohádek Tisíce a jedné noci.

Zlatým hřebem večerní „relaxace“ byla jiskrná show s Petrem  Zakopalem z rádia Kiss Hády. Petr umí zabavit davy lidí, Petr dokáže zabavit i davy žen, ale Petr opět překvapil! Soutěž v páce o wellness pobyt pro dvě osoby byla nepřekonatelná, gladiátor games jedinečné, střely na branku trefné , jízda na koloběžkách – tak tady šlo i o život. Závěrečné karaoke ozvučilo halu do pozdních nočních hodin. Barmani se měli co otáčet a v Bystřici to žilo naplno!!! Tančilo se , zpívalo a sportovalo!

Odměny za sportovní výkony rozděloval i partner akce PepinoJ

Leckdo by si pomyslel, že po náročném večeru a noci bude v neděli hala prázdná. Omyl!

7.30 h na yogu byla hala opět plná a do 13 h se opět cvičilo v rytmu zumby, dance aerobicu i stepů a závěrečná show v podání všech lektorek bylo sladkou třešničkou na dortu a rozloučením se všemi těmi, kteří udělali pobyt krásný svou přítomností, nekončící energií, úsměvy na tvářích a stálou přízní.

Bystřice se stala již tradičně místem setkání mnoha žen v duchu sportovním, ale hlavně přátelském a pohodovém.

 

Těšíme se opět na jarní Bystřici a to 18. - 20. května 2012.

 

Za organizační tým

Zita Svobodová